مشاوره چکاپ

سلامت انسان‌ها همواره از سوی بیماری‌های مختلف تهدید می‌شود و عوامل بیماری‌زا از علل اصلی مرگ زودرس و ناتوانی در انسان‌ها می‌باشد. متاسفانه علیرغم ابداع روش‌های نوین درمان طبی و جراحی، بسیاری از بیماری‌ها در مراحل اولیه فاقد علامت هستند و یا علائم جزئی دارند و این امر باعث می‌شود که بیمار در این مراحل که زمانی طلایی (golden time)، برای پیشگیری و درمان کامل بیماری می‌باشد به پزشک مراجعه ننمایند.

خصوصیات خدمات

ارزیابی اولیه

در این مرحله با مددجو توسط کارشناس تماس گرفته شده و فرم ارزیابی اولیه طبق اطلاعات و شرح حال کامل پزشکی فرد از نظر سابقه بیماری قبلی، سابقه بیماری خانوادگی، فامیلی، ارثی، عادات و شیوه‌های تکمیل شده و برنامه اختصاصی برای هر بیمار نوشته می‌شود که باعث کاهش هزینه‌های چکاپ و جلوگیری از اتلاف زمان می‌گردد.

ویزیت تخصصی

فرد مراجعه کننده به کلینیک پس از پذیرش و تشکیل پرونده در طی فرآیند چکاپ توسط پزشک متخصص داخلی ویزیت می‌گردند وضعیت سلامت فرد از جنبه‌های مختلف ارزیابی می‌شود.

آزمایش کامل خون

این آزمایشات شامل آزمایش قند خون، آزمایش‌های چربی خون شامل کلسترول، تری گلیسرید، HDL ،LDL، شمارش کامل سلول‌های خون (CBC) برای بررسی کم خونی‌ها و اختلالات گلبول‌های سفید و پلاکت و اندازه‌گیری الکترلیت‌های خون شامل سدیم، پتاسیم، کلسیم، فسفر و… و بررسی عملکرد کبد شامل بیلی روبین، آنزیم‌های کبدی، تست‌های هپاتیت، GGT و بررسی عملکرد کلیه شامل اندازه‌گیری اوره و کراتیتن و آزمایش و اندازه گیری ویتامین D3 خون می‌باشند.

آزمایش ادرار

بررسی سلامت کلیه و مجاری ادرای از نظر وجود سنگ‌های ادراری، عفونت ادراری، وجود خون در ادرار و …..

آزمایش مدفوع

بررسی وجود خون در مدفوع، وجود انگل، کیست و گلبول سفید در مدفوع که بیانگر عفونت روده‌ای می‌باشد و بررسی آنتی ژن‌های هلیکوباکتر پیلوری که عامل ایجاد و مشکلات معده می‌باشد.

آزمایشات غربالگری سرطان

شامل FREE PSA ، PSA برای تشخیص زودرس سرطان پروستات، آزمایش پاپ اسمیر و HPV Genotyping برای تشخیص زود رس سرطان دهانه رحم، آزمایش CEA,CA19-9 ،CA125 و AFP برای تشخیص زودرس سرطان‌های دستگاه‌های مختلف بدن می‌باشد.

اقدامات تصویر برداری

شامل رادیوگرافی قفسه سینه، سونوگرافی شکم و لگن، سونوگرافی پروستات (در آقایان)، سونوگرافی پستان (در خانم‌های زیر 40 سال)، ماموگرافی (در خانم‌های بالای 40 سال

گردآوری و تحلیل نتایج

پس از انجام ویزیت‌ و آزمایشات و تصویربرداری های فوق، نتایج این مشاوره‌ها به همراه نتایج آزمایشات و عکس برداری‌های فرد توسط پزشک پایش سلامت جمع آوری و تحلیل می‌شود. نهایتا به صورت گزارش نهایی و پرونده الکترونیک چکاپ به فرد ارائه می‌گردد.

ارجاع به سایر متخصصین

در صورتی که در طی چکاپ، هر گونه اختلال در سیستم‌های بدن مشاهده گردد، از طرف تیم ساحل سلامت تسهیلات لازم جهت انجام آزمایشات تکمیلی و تخصصی برای بیمار فراهم می‌شود تا با انجام این آزمایشات تشخیص قطعی و درمان زیر نظر متخصص مربوطه انجام پذیرد.

ذخیره اطلاعات پزشکی

تمامی اطلاعات پزشکی مراجعه کننده اعم از نتایج آزمایشات و عکس برداری‌ها، نتایج ویزیت متخصصین و غیره در پرونده الکترونیک اشخاص ذخیره می‌گردد. پس از اتمام چکاپ، فرد به عضویت تیم ساحل سلامت در می‌آید. مزیت این عضویت آن است که با توجه به دسترسی پزشک به سوابق کلینیکی معتبر و نتایج چکاپ، در صورت بروز هر گونه بیماری مشخص یا علائم نامشخص، فرد می‌تواند از مشاوره مجازی یا حضوری بهره‌مند گردد.